14 Aralık 2013 Cumartesi

Seyahat edenler için en önemli otel özellikleri

Tripadvisor tarafından yayınlanan bir raporda Amerikalı seyahat edenlerin en önemli ve en önemsiz buldukları otel özellikleri ve hizmetleri sıralanmıştır. 

Dünyanın en geniş konaklama ve seyahat araştırması olarak tanımlanan bu çalışma 19,692 katılımcı ve 10,469 konaklama işletmesinden Haziran ve Temmuz 2013 dönemlerinde çevrimiçi olarak elde edilen verilere dayanmaktadır. 


"Bu çalışmaya göre seyahat edenlerin en çok önem verdikleri ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz park ve ücretsiz kahvaltı olurken mini bar ve spa hizmetlerinin seyahat edenlerce çok da önemli olmadığı ortaya çıkmıştır"

Daha detaylı bakacak olursak Amerikalı seyahat edenlerin en çok önem verdikleri otel özelliklerinin sırası ve yüzdeleri şöyledir:
1.      Odada ücretsiz Wi-Fi (89%)
2.      Ücretsiz park (89%)
3.      Ücretsiz kahvaltı (84%)
4.      Ücretsiz kişisel bakım malzemeleri (72%)
5.      Lobby'de ücretsiz Wi-Fi (71%)
Daha az önem verdikleri otel özellikleri ise sırasıyla şöyledir:
1.      Mini Bar (21%)
2.      Spa/Güzellik tedavileri (23%)
3.      İş merkezi (Business Center) (34%)
4.      Çamaşırhane hizmeti (39%)
5.      Havuz kenarında üçretsiz Wi-Fi (42%)
Ayrıca araştırmaya katılanların otel işletmelerinden olmasını istedikleri hususların başında kredi kartlarının kabul edilmesi (59%) ve kendi dillerinde konuşulması (34%) gelmektedir. İşletmelerin menülerinde kendi ülkelerinden geleneksel yemeklerin olmasını isteyenlerin oranı ise sadece % 12'dir. 

Bu çalışma ile otel yöneticileri konuklarının gerçek anlamda beklentilerini anlama noktası biraz da yaklaşma fırsatı yakalamış olacaklardır. 

3 yorum:

  1. Saved as a favorite, I love your site! itunes sign in

    YanıtlaSil
  2. This is because from the amount of your energy it takes to cover this amount in the regular payments. mortgage payment calculator canada Paying off your mortgage early isn't necessarily a no-brainer. mortgage calculator canada

    YanıtlaSil
  3. Your style is unique compared to other people from whom I have read material. Thanks a lot for posting when I get a chance, guess I'll bookmark this site. Is a visa required for Turkey. Yes, you may need a visa for Turkey before entering Turkey. The Turkey evisa process is fast and efficient. you can apply for a Turkey visa online.

    YanıtlaSil