19 Mart 2011 Cumartesi

Destinasyon Pazarlaması ve Sosyal Medya

Bir önceki çalışmalarıyla yarattıkları etki sayesinde dünya genelinde haber olan ve bu sayede büyük bir ilgi oluşturan Tourism Queensland ofisi şimdi de yeni bir sosyal medya odaklı kampanya ile benzer bir etki oluşturacaklar gibi. Önceki çalışmaları olan Dünyadaki en iyi iş ( The Best Job In The World ) ile Queensland yönetimi hem sosyal medyada hem de klasik mecralarda çok konuşulmuştu. 

Bu örnek olayı anlatan videoya buradan ulaşabilirsiniz. Queensland turizm ofisi bu kez de işletmeleri merkeze alarak bir yarışma düzenliyor. Başvuru için son 42 gün kalan (19.03.2011 itibariyle) yarışmanın ismi "Million Dollar Memo". Yarışmanın resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz. 

Yarışmaya katılmak ve sonucunda milyon dolarlık (Avustralya Doları) Queensland'da tatil deneyimi ödülünü kazanmak isteyen işletmeler 60 saniyelik hazırlayacakları ve içinde işletmeden en az üç çalışanın yer alacağı yaratıcı bir video hazırlamaları gerekiyor. 

Yarışmanın koşulları gereği katılımcılar videoda öncelikli olarak şu iki soruya cevap verecekler: (a) İşletmelerini çalışmak için neden iyi bir yer ve (b) Queensland'in niçin en iyi destinasyon olduğu 


Örnek videolara buradan ulaşabilirsiniz. 

Queensland Turizm Ofisi'nin hazırladığı ve şimdiden sosyal medyada bir fenomen haline gelmeye başlayan yeni çalışmalarının destinasyonlarını pazarlamak isteyen turizm örgütlerine ilham vereceği ortada. 

Yaratıcı fikirler sosyal medya ile birleşince çok güzel uygulamalar ile karşılaşabiliyoruz. Ülkemizdeki kentler için de benzer çalışmalar görmek güzel olurdu.. 

Bu yazı Murat Bayram tarafından www.yasasinturizm.com'da yayınlanmıştır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder