2 Ocak 2011 Pazar

"Sadece Mobil" Otel Rezervasyon SistemiBirçok araştırma gösteriyor ki önümüzdeki yıllarda internete bağlanmada birinci araç olarak bilgisayarların yerini cep telefonları alacak.

Bu değişimi gören girişimciler, sadece cep telefonu üzerinden oda satışı yapan bir uygulamayı duyurdular: Hotel Tonight.

Hotel Tonight, kendisini otel rezervasyon sistemleri içinde en hızlısı olarak tanımlıyor. Sistem, sadece cep telefonu üzerinden çalışıyor, rezervasyon yapmaya yarayan herhangi bir web sitesi yok, offline bir çalışma sistemi de bulunmuyor. Evet sadece cep telefonundan sistemi kullanabiliyorsunuz. 

Hotel Tonight şu an sadece Amerika'da üç eyalette bulunan 50 otele rezervasyon kabul ediyor. Sistemi kullanabilmek için bir cep telefonu ve Apple store'dan indirilecek ücretsiz bir uygulama gerekiyor. 

Hotel Tonight'ın diğer bir özelliği ise  rezervasyonun yapıldığı gün geçerli olmak üzere sadece bir gecelik oda satması. Yani bir gecelik, ucuz ve hızlı bir otel odası rezervasyonu yapmak isteyenler için faydalı bir uygulama diyebiliriz. 

Ayrıca yapılan rezervasyonlar için isim ve tarih sorgulaması yapılmaması sistemin en önemli özelliklerinden biri olan hızı da artırmış oluyor. Tarih sorgulamasına gerek yok çünkü, sadece o gün için rezervasyon yaptırılabiliyor. İsme gerek yok çünkü, konuk otele cihazıyla kayıt yaptırması gerekiyor. Ve iptal edilen rezervasyonlar için ekstra ücret alınmıyor. 


Son olarak sistemin kendisi tanımladığı üç nokta ile bitirelim:
  • Özel, yalnızca üyelere ait fiyatlar,
  • Aynı gün, sadece mobil rezervasyonlar,
  • Hızlı ve gece 02:00'ye kadar kolay rezervasyonlar.

Benzer konular
Otel Odasını Açık Artırmada Almak
Mobil Otel Web Siteleri İhmal Mi Ediliyor?

Bu yazı Murat Bayram tarafından www.yasasinturizm.com'da yayınlanmıştır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme