9 Ocak 2011 Pazar

Google Googles İle Mobil Seyahat

Google, denilince ilk akla gelen, arama motoru hizmeti olmuştur. Google internet üzerinden yazıları organize etmesiyle milyonlarca internet kullanıcısının vazgeçilmezi konumuna gelmiştir. Google sadece yazı ile teknolojinin ilerleyişinde yapı taşı olan google, şimdi ise googgles hizmetini kullanıma sunmuş durumda. 


Google Goggles, resim tanıma teknolojisi olarak 2009 yılında ilk duyurulduğundan buyana çok yol katetti ve yaklaşık yedi ay öncesinde bu uygulamasına çeviri özelliği de ekleyerek sadece resimler ile internet üzerinden arama yapmakla kalmayıp başka dillerde yazılmış içerikleri istenilen dile "anlık"  olarak kolaylıkla çevirmeye başladı.
Google Goggles uygulaması, turizm ve seyahat sektörü  için de büyük öneme sahip. Çünkü seyahat esnasında ihtiyaç duyulan bir çok önemli bilgiyi anlık olarak sunmaktadır. 

Dünyanın bir ucunda herhangi bir havalimanında anlamadığınız bir dille yazılmış bir uyarı levhasını anlık olarak dilinize çeviriyor. Başka bir dilde yazılmış bir mönüyü anlamanız için yapmanız gereken tek şey cep telefonunuzu mönünün üzerine getirmek ve uygulamayı başlatmak. Artık mönü sizin anlayacağınız bir dilde..

Aşağıda Google Goggles uygulamasını anlatan iki video:


Diğer video ise Google Goggles'in resmi tanıtım videosudur.


Bu yazı Murat Bayram tarafından www.yasasinturizm.com'da yayınlanmıştır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder