22 Aralık 2010 Çarşamba

Seyahat Esnasında Sosyal Ağların Kullanımı

Artık biliyoruz ki birçok kişi seyahatlerini planlama aşamasında yeni destinasyonlar bulmak, uygun fırsatları yakalamak, tavsiyeler edinmek ve gerçek yorumlara ulaşmak için sosyal ağları kullanıyor. Nerede kalınır, ne yapılır? sorularına en kestirmeden alınabilecek cevapları bulmak da işin cabası diyebiliriz. Peki seyahat edenler sosyal ağları, gezilerinin en çok hangi aşamasında kullanmayı tercih ediyorlar. Seyahat kararı vermeden önce, seyahat esnasında veya seyahat sonrasında mı? 


StudyLogic tarafından Sheraton Otelleri için 17 Kasım 2010 tarihinde Amerika'da yapılan bir araştırmaya bu sorunun bir kısmına cevap veriyor. Bu araştırmaya göre, sosyal ağ kullananların % 72.7'si seyahatleri esnasında en az günde bir kere bu sitelere girmektedirler. 25-34 yaş arasın genç yetişkinler ise bir saat içinde bir çok kez sosyal ağları ziyaret etmektedirler. 
Araştırmanın eMarketer tarafından yayınlanan verilerini baktığımızda, seyahat esnasında erkeklerin kadınlara oranla daha fazla sosyal ağları kullandıkları ortaya çıkarken. "Bir kaç gün sosyal ağlara ulaşamadığınız da tepkiniz ne olur" sorusuna erkeklerin % 42.2'si "sosyal ağlar olmadan yaşayamam" demektedir!!

Katılımcıların % 60'ına yakını sosyal medyanın seyahat esnasında yeni kişiler ile tanışmalarına olanak sağladığını belirtmektedirler. 

Bu yazı Murat Bayram tarafından www.yasasinturizm.com'da yayınlanmıştır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder