22 Aralık 2010 Çarşamba

Havayolu İşletmeleri Facebook Fan Sayıları

Sosyal medyada yer almak kadar markaları izlemek de önem arz ediyor. Detaylı analizleri yapan ajanslar ve bu konu üzerine hizmet sunan bir çok sistem bulunuyor. İşletmelerin bunlardan bir ya da bir kaçını tercih ederek markalarının sadece fan sayılarını değil tüm hareketleri izlemeleri gerekir.


Burada yayınlanan infografik ise en basit düzeyde sivil havacılık genel müdürlüğüne göre Türkiye'de hizmet veren havayolu işletmelerinin fan sayılarını yada daha doğrusu 'like' butonunu tık'layanların sayısını yansıtmaya çalıştım. Bu infografiğin temel amacı havayolu işletmelerini fan sayılarına göre sıralamaktır.  Şüphesiz ki fan sayısının çok yada az olması kesin bir anlam ifade etmemektedir. Diğer değişkenleri analiz ederek yargıya varılması yanlış olacaktır. 
Resmin büyük hali için lütfen resmin üzerine tıklayınız.
Bu değerlendirme 23 Aralık 2010 tarihinde yapılmıştır amatör bir denemedir. Buna göre sırasıyla en çok fan sayısı olan işletmeler (1) Onur Air, (2) Türk Hava Yolları, (3) Pegasus, (4) Atlas Jet, (5) SunExpress ve (6) Anadolujet'tir. Fan sayıları oluştururken işletmelerin resmi sayfaları dikkate alınmıştır. Türk Hava Yollarının biri Türkçe biri de İngilizce olmak üzere iki resmi sayfası bulunduğundan sadece İngilizce olan değerlendirilmiştir. 

Bu yazı Murat Bayram tarafından www.yasasinturizm.com'da yayınlanmıştır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder