16 Eylül 2010 Perşembe

Otel İşletmelerinin Sosyal Medya Kampanyaları 2

Bir önceki yazıda otel işletmelerinin sosyal medya kampanyalarından bir örnek sunmuştum ve her geçen gün bunlara bir yenisinin eklendiğini belirtmiştim. Embassy Suite Otelleri, Facebook üzerinden ilginç bir yarışma başlatarak yeni bir kampanyayı başlattı...


Hilton otellerinin bir alt markası olarak 1984 yılında oluşturulan ve şuanda Amerika, Kanada ve Latin Amerika'da olmak üzere 200 lokasyonda üst sınıf hizmet sunan Embassy Suite Otelleri Facebook sayfalarından ismini "Über Contest" olarak belirledikleri yeni bir kampanya başlattı.
Embassy Suite Otelleri başlattıkları yarışma ile birinin, bir grubun, bir işletmenin veya herhangi bir şeyin "sıkı bir fanı" olanları ödüllendirmeyi amaçlıyor. Kampanya katılmak için öncelikli olarak (kampanyanın ulaşmak istediği nihai hedeflerden biri) işletmenin facebook sayfasının beğen(Like)ilmesi gerekmektedir. Sonrasında yarışmacılar fanı oldukları şeye ilişkin fotoğraf yüklemeleri ve yorumları ile bunu açıklamaları gerekmektedir. 
30 Eylül 2010'da katılımın sona ereceği yarışma sonucu 15 Ekim 2010 tarihinde ilan edilecek. Ödüller ise 10.000 $ nakit para, herhangi bir Embassy Suite Otelinde ücretsiz 20 gece konaklama ve bir iPhone 4 olarak ilan edilmiş durumdadır. 

Aşağıda da görüldüğü üzere yarışmaya şimdiye kadar katılanların yüklediği fotoğrafları ve "fan"lıklarının nedenlerini de görebilirsiniz. 
İşletmenin hayli interaktif tasarlanmış bir facebook sayfasına sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Özellikle "Atrium" ve "Rezervasyon" sayfalarının çok iyi tasarlandığı görülüyor. Ayrıca kampanyanın yoğun bir şekilde tweetlendiği işletmenin twitter adresine de buradan ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder