14 Eylül 2010 Salı

Otel İşletmelerinin Sosyal Medya Kampanyaları

Sosyal medya araçlarını etkin bir şekilde kullanma yönünde atılan yeni adımlara her gün bir yenisi ekleniyor. Özellikle turizm ve seyahat sektöründeki işletmelerinin sosyal medyada uyguladıkları kampanyaları ilgi çekici buluyorum. Bunlardan bir tanesi de Hotel Indigo'nun facebook üzerinden başlattığı çalışmadır.
Inter Continental Oteller Grubunun bir alt markası olarak butik tarzda hizmet veren ve evcil hayvanlara yönelik uygulamalarıyla dikkat çeken ve ABD başta olmak üzere Kanada, Meksika, Kosta Rika, İngiltere ve Çin'de işletmeleri bulunan Indigo Otelleri, Adopt-a-Pet.com isimli bir sivil toplum örgütü ile birlikte bir sosyal medya çalışması başlattı. 

Bu kampanya doğrultusunda Indigo Otelleri Facebook sayfasını beğen(Like)en her kişi için evcil hayvanların bakımı ile ilgilenen Adopt-a-Pet.com şirketine 1 $ bağış yapmayı vaat ediyor. Ayrıca Facebook sayfasını beğen(Like)enlerin sayısı 15 Ekim 2010 tarihinden önce 15.000 kişiye ulaşırsa hemen 20.000 $ ödemeyi planlıyor. 
Indigo otelleri evcil hayvan dostlarını başka bir değişle hedef kitlelerini bir araya getirerek hem marka bilinirliğini (dünya geneli) artırmış hem de evcil hayvanlara gerçekten yardımcı olmuş olacaktır. 
Evcil hayvan dostu olan tüketicilerin zihninde "en yakın dostları" için yardım kampanyası yapan bir işletme kolay unutulmaz gibi geliyor. Bunun için Otel Indigo tüm sosyal ağlardan ama özellikle facebook ve twitter üzerinden bu kampanyanın herkese duyurulması için büyük özen gösteriyor. Şimdilik facebook  fanlarının sayısı 1,252 kişi olmasına karşın bir çok ülkede haber olduklarını düşünüyorum. 

Kampanyaya sizde katılmak ve evcil hayvanların adoptasyonu ve bakımı için katkı sağlamak istiyorsanız buradan Otel Indigo'nun facebook sayfasına girmeniz ve sayfayı beğen(like)meniz yeterli... Ayrıca twitter üzerinden de bu kampanyanın duyurulmasına yardımcı olabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder