6 Eylül 2010 Pazartesi

Geleceğin Turizm Videoları Şekilleniyor

2012 yilinda internet verilerinin % 90'nının video olacagi tahmin ediliyor. Peki bu durum turizm sektörünü nasıl etkileyecek? Turizm doğası gereği soyut özellikler taşıdığından turizm hizmetlerinin somutlaştırılması adına video önemli bir araçtır. Son günlere kadar video otel işletmelerince genellikle otel odalarını göstermek adına kullanıldı. 

Gelişen teknoloji ile artık geleceğin turizm videolarına adım atmış bulunuyoruz...Uluslararası zincir otel işletmesi olan Corinthia otel işletmelerinin Londra'da bulunan otelinin uygulamaya aldığı ve alanında ilk olan video "geleceğin turizm videosu" olarak nitelendiriliyor. Elbetteki iddialı bir söz olmasına rağmen bence bu bir başlangıç. 

Video ile yerel çekiciler (tarihi ve popüler mekanlar, anıtlar, yiyecek içecek işletmeleri vb.) kolaylıkla tanıtılabiliyor. Corinthia Londra oteli de hazırladığı 5 dakikalık video ile Londra yerel çekicilerini tanıtıyor. Ve bu noktada videonun özelliği ortaya çıkıyor. Kullanıcılar video akarken kursör ile ekranda görünen çekicilere tıkladıklarında yan ekranda yerel unsur ile ilgili bilgi çıkmakta ve istenirse bu bilginin detayına da ulaşılabilmektedir. 

İleride daha gelişeceğine emin olduğum videoyu aşağıda izleyebilir. Corinthia Londra otelinin ilgili sayfasına buradan ulaşabilirsiniz..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder