2 Eylül 2010 Perşembe

Destinasyon Pazarlamasında iPad Kullanımı

iPad'in turizm sektöründe etkin bir şekilde kullanılmaya başlandığını dair bir yazıyı daha önce yayınlamıştım. Gerçekten iPhone ve iPad gibi cihazlar turizm ve seyahat ilişkili hizmetleri derinden etkilemekte ve iş ve işlemlerini yapılış biçimlerini kolaylaştırmakta olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Peki iPad destinasyon pazarlama örgütleri tarafından nasıl kullanılabilir?




Özellikle mobil cihazlar ve platformlar için lokasyon odaklı uygulamalar geliştiren Kanada merkezli bir yazılım şirketi olan "Discover Anywhere Mobile" Destinasyon pazarlamasında etkin bir şekilde kullanılmasını amaçladığı ve adına 'DiscoverPad' dediği ilgi çekici bir uygulamayı başlattı.

DiscoverPad, destinasyonların etkinliklerini iPad'e uygun bir şekle getiren ilk uygulama.  Bu uygulama ile ziyaretçiler seyahatlerini ister evdeyken ister yolda iken daha kolay araçlar kullanarak planlamasını sağlamaktadır. Ayrıca sadece iPad üzerinde değil ziyaretçi merkezlerinde, otellerde veya ziyaretçilerin bilgiye hızlı ihtiyaç duyabileceği diğer merkezlerdeki kiosklarda da kullanılabilmektedir. 
DiscoverPad Ekran Görüntüsü
Bu uygulama ile ziyaretçiler ilgili destinasyondaki gezilerini harita üzerinden detayları görerek planlayabilmekte, önceden planladığı gezilerini kaydedebilmekte ve bunları e-posta ile iPhone veya diğer mobil cihazlara rahatlıkla gönderebilmektedir.
DiscoverPad Ekran Görüntüsü
DiscoverPad ile kullanıcılar destinasyondaki etkinlikleri liste halinde görebilmekte isterlerse bu listeleri etkinliklerin temalarına göre sıralayıp arayabilmektedirler.
DiscoverPad Ekran Görüntüsü
Uygulama ile ilgili tanıtıcı videoyu buradan izleyebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder