23 Ağustos 2010 Pazartesi

Sosyal Medya Reklam Harcamaları

Sosyal ağların doğuş kaynağı olan Amerika'da popüler olduğu kadar diğer bir çok ülkede de ilgi görüyor. Nielsen'in yaptığı bir araştırmaya göre sosyal ağlar kullanımı Brezilya'da aktif internet kullanıcılarının % 86'sına, İtalya'da % 78'ine ve Amerika'da da % 74'üne ulaşmış durumdadır. 

Sosyal ağların sadece kullanıcılar için önemli bir mecra olmadığının ayrıca pazarlamacılar için de kritik noktalar haline geldiğini gösteren diğer önemli bir istatistik ise sosyal ağlardaki reklam harcamalarıdır..Dünya nüfusunun sosyal ağlar vasıtasıyla birbiriyle daha bağlı hale gelmesi bazı verileri daha değerli kılmaktadır. 

Reklam verenlerin ve pazarlamacıların sosyal ağlar sayesinde tüketicileri demografik ve coğrafi özelliklerine ve de en önemlisi davranış özelliklerine göre hedefleyebilir konuma gelmiş olmaları ile sosyal ağlardaki reklam harcamaları giderek artmaktadır. 

eMarketer tarafından yayınlanan bir rapora göre sosyal ağlardaki reklam harcamaları dünya genelinde bu yıl 3 milyar $ iken 2011 yılında 4 milyar doları geçmesi tahmin ediliyor.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder