26 Ağustos 2010 Perşembe

Otel İşletmeleri iPhone Uygulamalarının Sayısı Artıyor

Gün geçmiyor ki alanında güçlü bir markanın sosyal medya kampanyası ve/veya uygulamasıyla  ilgili bir haber yayınlanmasın. Bu haberlerden bir tanesi de küresel konaklama sektörünün öncüsü Fairmont otellerinden... Fairmont otelleri mobil kullanıcıları dikkate alarak bir iPhone uygulamasını duyurdular..Fakat bu uygulama diğer uygulamalardan biraz daha farklı gözüküyor...


Fairmont San Francisco markasıyla 1907 yılında konaklama sektörüne giren ve şuan 56 farklı destinasyonda faaliyet gösteren Fairmont otelleri, mobil cihazından rezervasyon yapmak isteyen tüketicilerine yönelik bir iPhone uygulamasını lanse etti. 

Bu yeni iPhone uygulaması kullanıcılara, kalmak istedikleri yer hakkında verdiği detaylı bilgiler ile yardımcı olmaktadır. Yine bu uygulama da otellere ait görseller sadece işletmenin resmi sitesi olan Fairmont.com'dan değil aynı zamanda işletmenin EveryonesAnOriginal.com isimli online topluluk sitesinden gelen kullanıcı merkezli fotoğraflardan oluşmaktadır. 

Rezervasyon yapılmasına imkan tanımasının yanında bu uygulama ile kullanıcılar;
  • rezervasyonlarında istedikleri zaman değişiklik veya iptal yapılabiliyor 
  • tematik veya kategorilere göre paket sorgulaması yapabiliyorlar
Rezarvasyon yapıldıktan sonra ise hava durumundan en iyi 10 destinasyon rehberine kadar bir çok yardımcı bilgi kullanıcılara sunuluyor.

Uygulama kullanıcılara EveryonesAnOriginal.com'u kullanarak yorum ve fotoğraf ekleme imkanı da sunmaktadır.  
EveryonesAnOriginal.com
Fairmont President's Clup üyerileri, markanın misafir tanımlama programı vasıtasıyla ulaştıkları hesaplarından konaklama geçmişleri görebilmekte, ileri tarihli rezervasyonlarını ve profillerine ilişkin bilgileri güncelleyebilmektedirler. 

Fairmont otellerinin yanında Four Seasons Otelleri de geliştirdikleri iPhone uygulaması ile hizmet vermektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder