10 Ağustos 2010 Salı

Google Otel Arama Sonuçlarında Yenilik
Google'ın yenilikleri sadece internet uygulamaları şekillendirmekle kalmıyor turizmi ve seyahati de derinden etkiliyor. Google,  turizm sektörünü etkileyecek olan yeni bir uygulamayı da test etmeye başladı. 
Google'ın test etmeye başladığı ve şimdilik bazı ülkelerde olan (maalesef Türkiye yok!) otel aramalarında google maps kullanılarak aranan otele ilişkin lokasyon bilgisinin sunulması özelliği, Google'nun haritalar üzerinde otel fiyatlarını sunmaya başlamasından sonra bu alanda geliştirdiği ikinci özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Uygulamaya baktığımızda şimdilik bazı anahtar kelimelerin aranması ile sponsor bağlantı içinde ve otel bilgisinin altında bir mesaj (aşağıdaki resimde kırmızı ile işaretlenmiş kısımda) çıkıyor.

İlgili mesaj açıldığında ise bölgede bulunan otel işletmelerinin konumları görülebiliyor. Ayrıca sponsor bağlantı içinde açılan ikinci bir arama kutucuğu ile aramalarınızı daha da kolaylaştırabilirsiniz. 

Kullanıcıların işini kolaylaştıran bir uygulama olacağı kesin. Ayrıca tüketicilerin turistik ürün/hizmetleri satın almadan bir çok kez arama yaptığı dikkate alınacak olursa uygulamaya alınan bu yeni özellik otel işletmeleri arasında yeni bir rekabeti başlatacağa benziyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder