5 Temmuz 2010 Pazartesi

Turkcell'den iPhone Uygulaması Turkcell Seyahat

Turkcell “Turkcell Seyahat” adlı iphone uygulamasıyla kullanıcılara cep telefonlarından uçak bileti sorgulama, rezervasyon yapma, bilet satın alma, hava limanında uçuşları izleme ve online Check-In yapabilme imkanı sunuyor.*

 App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen Turkcell Seyahat uygulaması seyahat edecek kişilere seyahatlerini planlama ve satın almada çok büyük kolaylık sağlıyor. İnternetin gelişimi ile bu hizmetlerin çok daha geniş kapsamlısını sunan web siteleri zaten hayatımıza girmişti ancak bu hizmetler şimdi cep telefonlarımıza kadar geldi ve bilgisayarımızı kullanamadığımız yerlerde ihtiyaçlarımızı karşılıyor. Artık takside yol alırken veya kumsalda güneşlenirken uçak bileti alabilecek, uçakta olan bir arkadaşımızın uçağını takip edebileceğiz. Peki bu uygulama ile neler yapılabiliyor? İlk olarak bilmemiz gerekenler bu uygulama sadece tarifeli sefer bilgilerini gösteriyor. Uçuş planlama menüsü ile kalkış ve varış noktalarını seçerek uçuşları sorguluyor ve bilet satın alabiliyorsunuz. Yaptığınız rezervasyonları veya aldığınız biletleri takip edebiliyorsunuz.
Uçuş haritası ile uçakların haritadaki konumlarını ve sefer bilgilerini görebiliyorsunuz.
Havalimanı monitörü ile seçtiğiniz havalimanında seçtiğiniz saatler arasındaki uçuşları görebiliyorsunuz. Sadece geliş veya gidiş, yurt içi ve yurt dışı ayrımı yaparak  görüntülenebiliyor.

Uçuş izleme ile uçuş numarasını bildiğiniz bir tarifeli sefere ait son durum bilgisini uçuş saatinden 4 saat önce başlayarak takip edebiliyorsunuz. 

THY, Sun-Express ve Anadolu Jet uçuşları için online Check-In yapabilirsiniz. İDO sefer sorgulama ile İstanbul deniz otobüsü seferlerini sorgulayabiliyorsunuz. Ancak uygulama satın almaya imkan vermiyor, müşteri hizmetlerini arayarak satın alama işlemini gerçekleştiriyoruz. 
Uygulamanın ek servislerinde hava durumu tahminleri, dünya saatleri, döviz kuru dönüştürücü ve miles üyesi kredi kartınızın mil puanı sorgulama hizmetleri var, bu hizmetler sadece başka bir uygulama açmadan bilgilere ulaşmanıza imkan sağlıyor çünkü zaten bu bilgilere ulaşabileceğiniz onlarca uygulama var.

Turkcell Seyahat'i, App Store'dan veya Turkcell'in kendi sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Saygılarımla..

-----------------------------------------------------------------------------------------
*Bu yazı Ramazan Eren tarafından sitemiz için yazılmıştır. Kendisini buradanburadan veya buradan :) takip edebilirsiniz. 

Resimler buradan alınmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder