30 Temmuz 2010 Cuma

Facebook Herkesi Seyahat Acentası Yapıyor

500 milyona yakın bir zamanda ulaşan Facebook yeni bir uygulamayı daha başlattı. Facebook Questions” adıyla beta olarak duyurulan uygulama kullanıcılara soru-cevap modelinde yardımcı olmaya çalışmak için oluşturulmuş..Şimdilik Türk kullanıcılar için aktif olmayan özellik ile kişiler durum güncelleme veya bağlantı paylaşır gibi soru sorabilecek, sorulan soruların cevaplarını takip edebilecek, sorularına anket veya fotoğraf ekleyebilecek. Sorular ayrıca uygulama içinde herkes tarafından görülebilecek ve böylece bir bilgi havuzu oluşturulacak. Uygulamanın turizm ve seyahat işlemlerini etkileyecek boyutuna kısaca bakacak olursak:

  • Kullanıcılar seyahatleri ile ilgili bir soruyu profillerine kolayca yazabilecek


Örneğin "Roma'da iyi bir otel arıyorum, biri yardımcı olabilir mi?" şeklinde yazdığınız soru sistemde değerlendirildikten sonra size en çok yardımcı olabilecek cevapları listeliyor. 
  • Kullanıcılar isterlerse aldıkları cevaplar için anket yapabiliyorlar.
  • İsterlerse soruları ve cevapları doğrudan seçtikleri arkadaşlarına gönderebiliyorlar.
Bu uygulamayla ilgili kullanıcıların elin epey güçlendirilmiş bir durumda. Uygulamanın daha yakından incelenmesi ve test edilmesi ile yeni özellikler muhakkak keşfedilecektir. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder