11 Haziran 2010 Cuma

Expedia'dan Yeni Otel Arama Sistemi

Expedia, arama, harita ve Google Streetview uygulamalarını bir araya getirerek oluşturduğu yeni otel arama sistemi olan ExpediaHotelView kullanıma açtı.
ExpediaHotelView projesi İngiltere merkezli bir proje olmasına rağmen muhtemelen deneme aşamasından sonra Expedia'nın diğer ülke sitelerine de adapte edilmiş olacaktır. Mikrosite içinde çalışan HotelView, kullanıcılara destinasyon veya sadece otel aramayı olanaklı kılmakta (aslında bu yeni bir uyulama değil). Uygulama bunu yaparken Expedia sisteminin dünya genelindeki alt yapısını ve olanaklarını kullanmakata ve Google Map üzerinde göstermekte. 

Otel seçildikten sonra giriş ve çıkış tarihleri belirtilmekte ve oda fiyatları ekranda gözükmektedir. Ayrıca kullanıcı harita üzerinde beliren pencereden seçtiği otelin yakınında bulunan farklı beş oteli de görebilmektedir. Otel seçiminde otelin bulunduğu lokasyon tüketiciler için büyük önem arz etmektedir. Dolayısıyla kullanıcıların seçtikleri otellerin, bulundukları alanları sadece harita üzerinden değil daha yakından görmeleri faydalı olacağı düşüncesiyle Google Streetview devreye girmekte. Kullanıcılar Google Streetview ile otelin bulunduğu caddeyi ve etrafını rahatlıkla görme imkanını kavuş olmaktadır. 

Paris'ten bir görüntü..

Londra'dan bir görüntü..

Sistemin diğer bir faydası da otellerin hava alanlarına yakınlığının daha kolay kontrol edilmesine olanaklı kılmasıdır. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder