14 Haziran 2010 Pazartesi

Destinasyon Pazarlamasında iPAD Kullanımı

Lastminute.com'un iPhone için geliştirdiği Topsee uygulaması artık iPad kullanıcılarına da açık hale getirildi.

Böylelikle kullanıcılar hem daha geniş ekrandan faydalanabilecekler hem de uygulama çoklu kullanımlar için daha kullanışlı hale gelmiş oldu.

Lastminute online seyahat acentası tarafından geliştirilen ilk Topsee uygulamasın temel amacı Londra ile ilgili seyahat içerik ve ürün bilgilerinin kullanıcının konumuyla eşleşerek bir cep telefonu üzerinden erişilmesini olanaklı kılmasıydı.
iPAD uygulamasından bir görüntü
Bu uygulamanın iPhone'dan sonra iPad ile de kullanılabilir olmasıyla birlikte kullanıcılar, destinasyonu seçtikten sonra ve acentanın önerdiği (seçtiği) en çok görülmesi gereken yerleri ve aktiviteleri görebilmektedirler. Kullanıcılar bir ürünü veya aktiviteyi seçtikten sonra ise fiyatlara, uygunluk durumuna ve daha fazla bilgiye iPad ekranından kolayca ulaşabilmektedirler. Aşağıdaki videodan kullanımı görebilirsiniz.


Bu uygulamanın destinasyonların pazarlamasına olumlu bir etki yaptığı da şüphesizdir. Bu ve benzeri uygulamalar tüketicilerin destinasyonları daha kolay tanımalarına, ihtiyaçları olduğu bilgiye daha kolay ulaşmalarına olanak sağlamaktadır.

Bu bağlamda destinasyon yöneticilerinin artık sadece web tabanlı uygulamalarla yetinmemeleri bunları destekleyecek mobil tabanlı uygulamalara da yer vermeleri gerekmektedir. 
Bireylerin giderek artan bir oranla internete mobil cihazlardan bağlanması ile birlikte daha fazla ve farklı mobil uygulamalarla karşılaşabileceğiz. Umut ederiz ki benzer (daha iyileri) uygulamalar Türkiye örneğinde de uygulanabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder