28 Haziran 2010 Pazartesi

Accor Otellerinden Sosyal Medya Pazarlaması

 Accor otelleri,  marka farkındalığı oluşturmak için adına “Around the World Photo Hunt” dedikleri online bir oyunu lanse ettiler. Oyunun galibi ise iki kişilik Paris, Berlin ve Barselona'yı kapsayan 12 gecelik bir Avrupa seyahatini kazanmış olacak.

Oyuna 24 Haziran - 23 Temmuz tarihleri arasında bu adresten (www.accorhotelsaroundtheworld.com) ulaşabilirsiniz. 

Oyunun temel mantığı dünya genelinde bulunan Accor otellerine ait iki resim arasındaki dört farkı (Bkz. Şekil 2) bulmanıza dayanıyor. Resimler arasındaki farkı bulduğunuzda ki zamanla yarışıyorsunuz belli bir puan alıp sonraki seviyeye geçebiliyorsunuz. 
Şekil 2
Her seviyeyi geçtiğinizde resimlerin ait olduğu otele ile bilgiler (yer, fiyat gibi..) karşınıza çıkıyor (Bkz. Şekil 3). Oyuncular kendi puanlarını Facebook ve Twitter aracılığıyla kolaylıkla paylaşabiliyorlar. 
Şekil 3
Oyunun sonunda büyük ödül olarak ise her şey dahil (Gidiş dönüş uçak bileti, first class tiren biletleri, lüks Accor otellerinde konaklama ve günlük kahvaltı) 12 gecelik bir Avrupa seyahati sunuluyor. Büyük ödülün yanında digital kameralar, flat ekran TVler, DVD Home Theaterlar gibi bir çok hediye de bulunuyor. Bir de 23 Temmuz'a kadar her gün rastgele seçilecek şanlı kişiye 50 $ değerinde MasterCard hediye çeki veriliyor.

Bu online sosyal oyun sayesinde tüketicilerin markayla iletişimlerinin daha eğlenceli bir  şekilde artacağı kesin gibi gözükmekte. Gezginleri cezbeden ve farkına varmadan oyun içinde dakikalarını harcayan, buradaki puanlarını ve siteyi arkadaşlarıyla paylaşan tüketicilerin markayla  bütünleşmesi de sağlanmış olacaktır. Tüketiciler eğlenirken kazanma şansı yakalayacaklar. Accor ise bu online sosyal oyun ile bir çok medyada yer alacak ve başarılı bir halkla ilişkiler çalışması yürütmüş olacaktır. Ayrıca Accor otelleri markası da potansiyel tüketiciler için daha görünür kılınmış olacaktır. Denemek için buraya tıklayabilirsiniz. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder